بازدید سایت خود را میلیونی کنید

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» جاذبه های گردشگری - برج ایفل پاریس

جاذبه های گردشگری - برج ایفل پاریس

جاذبه های گردشگری - برج ایفل پاریس

برج ایفل یکی از زیباترین، دیدنی ترین و بلندترین سازه های فلزی جهان است که در قاره اروپا، کشور فرانسه در شهر پاریس قرار گرفته است. این برج از مشهور ترین جاذبه های گردشگری قاره اروپا است. علاوه بر اینکه جالب و دیدنی است رمانتیک نیز هست و جزء پربازدید ترین جاذبه های گردشگری دنیا می باشد. با این اوصاف طبیعی است که به ثبت جهانی یونسکو رسیده باشد، ثبتی که در سال 1991 میلادی صورت گرفت.

تاریخچه برج ایفل پاریس

برج ایفل پاریس، نامش را وامدار معمار و سازنده‌ای می باشد که این برج بلند و دیدنی را بنا کرد. “گوستاو ایفل” نام فردی است که برای نخستین بار ایده ساخت برج ایفل پاریس را در ذهن پروراند و آن را با ظرافت و زیبایی شگفت انگیز و هنرمندانه‌ای طراحی نمود و در سال ۱۸۸۷ مسئولیت ساخت آن را به عهده گرفت.

دو سال بعد، یعنی در سال ۱۸۸۹ کار ساخت برج ایفل پاریس به پایان رسید که همچنان سرعت ساخت و پایان یافتن کار این برج مرتفع و غول پیکر محل تعجب و حیرت است.

در مجموع بر اساس آنچه گفته شده، ۸۵۰ نفر در کار ساخت و بنای برج ایفل مشارکت نموده‌اند. یکی از عجیب‌ترین و در عین حال جالب‌ترین مواردی که درباره برج زیبای ایفل در کشور فرانسه وجود دارد، به کار رفتن ۱۸/۰۳۸ قطعه مجزا در آن می باشد که برای متصل کردن این قطعات و استحکام برج، بیشتر از ۲/۵ میلیون پیچ و مهره در آن استفاده شده است.

معروف ترین و محبوب ترین نماد شهر زیبای پاریس برج ایفل است. وزن برج ایفل بین 7300 تا 10000 تن است و 18038 قطعه و 2.5 میلیون پیچ و مهره در برج ایفل پاریس به کار گرفته شد. برج ایفل در میدان "شان دو مارس" و در کنار رودخانه سن (Seine) واقع شده و مرتفع ترین بنای شهر پاریس است. علت ساخت برج ایفل طراحی یک بنای یادبود برای 100 سالگی پیروزی انقلاب فرانسه بود که در سال 1886 مطرح گردید. از مهمترین چالش های ساخت برج ایفل نصب آسانسور و پیچ و مهره های برج بودند که معماران بنا توانستند به خوبی آنها را حل و فصل نمایند. برج ایفل یکی از پربازدیدترین مکانهای دیدنی دنیاست و بر اساس آماری که از سال 2015 میلادی وجود دارد در یک سال حدود 6 میلیون نفر از این برج بازدید کردند. برج ایفل نماد هنر معماران و آهنگرانی است که توانستند چنین سازه زیبایی را در قلب شهر پاریس بسازند. برج ایفل 324 متر ارتفاع دارد و مرتفع ترین بنای موجود در شهر پاریس به حساب می آید. بد نیست بدانید که قبل از برج ایفل، سازه واشنگتن بلندترین سازه دست ساز در جهان بود ولی برج ایفل توانست رکورد آن را بشکند و به بلندترین بنای دست ساز بشر در جهان تبدیل گردد.

بهترین مقاصد سفر برای سال 2024 مطلب مرتبط بهترین مقاصد سفر برای سال 2024

در آغاز برج ایفل بنایی برای به رخ کشیدن معماری بود که منتقدان زیادی نیز داشت ولی حالا ساختمانی سه طبقه محسوب می شود که در هر سطح آن تفریحات خاصی برای بازدیدکنندگان فراهم شده است. دو طبقه اول و دوم برج ایفل رستوران هستند که طرفداران بسیاری هم دارند.

بخش های مختلف برج ایفل

برج ایفل بخش های گوناگونی دارد و این امکان را برای گردشگران فراهم می‌کند که از بخشهای داخلی آن بازدید کنند.

1- حیاط برج ایفل

این حیاط زیبا در حقیقت کمک بزرگی به مقبولیت برج ایفل کرد. زیرا حس زیبایی شناختی اطراف برج را بیشتر کرده و تمرکز گردشگران را از یک سازه آهنی صِرف، به یک جاذبه گردشگری رمانتیک تغییر می داد. خوب است بدانید که شب ها در این محل گروه‌های موسیقی در حال اجرای و نواختن برای گردشگران هستند.

2- طبقه اول برج ایفل

جذاب ترین قسمت برج ایفل همین طبقه اول است! کف سطح طبقه اول کاملا شیشه ای است و می توانید کاملا زیرپای خود را مشاهده نمایید. در این طبقه 7 پروژکتور جهت درخشش بیشتر و معرفی برج ایفل قرار دارد. در اینجا نمایشگاه فرهنگی فرانسه، پله های قدیمی برج، رستوران، کافه، کتابخانه و مرکز تفریح کودکان تعبیه شده‌اند. با ورود به این برج بخشهایی مانند فروشگاه های کوچک تنقلات فروشی، ورودی پله و ورودی آسانسور و گیت خرید بلیط پیش روی شما خواهند بود. در ادامه پنلهایی را می بینید که به صورت چند بعدی برج ایفل را نشان می دهند و در کنارشان هم چگونگی ساخت و ساز برج ایفل شرح داده شده است.

3-طبقه دوم برج ایفل

این طبقه نقش یک ایوان بزرگ را برای دیدن تمام شهر پاریس بازی می کند. در طبقه دوم تلسکوپ و رستوران معروف ژولورن قرار دارند. به این طبقه سکوی بازدید برج ایفل هم گفته می‌شود و بازدید از آن برای کسانی مناسب است که با هدف تماشای مناظر به برج ایفل مراجعه کرده‌اند و به دیدن پاریس از زاویه‌ی بالا علاقه‌مند هستند. اگر از آن دسته افرادی هستید که همیشه رویای تماشای پاریس را از فراز برج ایفل در سر می پروراندید، طبقه دوم برج ایفل همان جایی است که همیشه انتظار آن را می کشیدید.

4-طبقه سوم یا بالاترین قسمت برج ایفل

در این طبقه که به عنوان زیباترین و رمانتیک ترین بخش برج ایفل شناخته می شود، دفتر الکساندر گوستاو، سالن کنفرانس گوستاو ایفل و سکوی بازدید قرار دارند. پیشنهاد می کنیم در بازدید از این قسمت، عجله نکنید به‌ ویژه اگر زمان بازدید شما همزمان با غروب آفتاب و یا شب باشد. جالب است بدانید که تماشای برج ایفل در شب هم خیلی جذاب است چون روی آن 20 هزار لامپ وجود دارد که با روشن شدن آنها بخش بزرگی از شهر پاریس نورانی می شود. اگر برای صرف غذا به داخل برج ایفل رفتید، طبقه دوم محیط خانوادگی خوبی دارد.

داخل برج ایفل

گردشگران می‌توانند از سه طبقه برج ایفل بازدید کنند. هر کدام از طبقات اول و دوم 300 پله دارند اما برای رفتن به طبقه سوم حتما باید از آسانسور استفاده نمایید. کار ساخت برج ایفل در ماه مارس 1889 میلادی به پایان رسید. برای رنگ کردن برج ایفل از رنگ نقره ای استفاده شد که تاکنون بیشتر از 19 بار رنگ آمیزی آن ترمیم شده است.


» پاریس + تصاویر گردشگریفرم ارسال نظر


مطالب پیشنهادی از سراسر وب
  گردشگری ارم بلاگ   |   مشاور ایرانی در لندن   |   فروش تجهیزات ویپ   |   تهران وکیل  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


راجع به اعداد رند اشتباه نکن! ✓ورود به کانال یوتیوب راجع به اعداد رند اشتباه نکن! ✓ورود به کانال یوتیوب مشاهده